Skip to main content

Münür Şago Kimdir?

Sago Team Kurucusu ve Onursal Başkanı Doktor Münür Şago, Limasol, Lefkoşa, İstanbul ve Mardin’e kadar uzanan ve 50 yılı aşan başarı dolu bir kariyer ve hayat hikayesi sahibidir.
Mütevaziliği ile tanınan Münür Şago, ileri eğitimi ve tecrübesi, kişiselleştirilmiş tedavi yöntemleri ve cerrahi uzmanlığı sayesinde, ismini Avrupa’nın önde gelen kadın doğum hastalıkları ve tüp bebek tedavi doktorları arasına taşımıştır.

Dr. Munur Sago
Dr. Munur Sago

GENÇLİK DÖNEMİ

1970 yılında Kıbrıs’ın Limasol kentinde dünyaya gelen Münür Şago, 1974 Kıbrıs Barış Harekatı sonrasında ailesiyle Lefkoşa’ya göç etti.

İlkokulu Şehit Ertuğrul’da okuduktan sonra, Kuzey Kıbrıs’ın en köklü eğitim kurumu Türk Maarif Koleji seçme sınavlarını başarıyla tamamlayarak orta ve lise eğitimini burada tamamladı.

YÜKSEK EĞİTİM YILLARI

1988 yılında ÖSS sınavında ilk tercihi olan İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp fakültesini kazanarak 1994’te çok iyi bir derece ile buradan mezun oldu.

1995 yılında Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde kadın hastalıkları ve doğum anabilim dalında ihtisas yapmaya hak kazandı. 1995-1999 yılları arasında uzmanlık eğitimini burada tamamladı.

Bu süre zarfında laparoskopik ve histeroskopik cerrahi alanlarına duyduğu özel ilgiden dolayı ileri eğitim gördü ve bu branşlarda lisans aldı.

Uzman olduktan sonra ise bir yıl İstanbul’un çeşitli özel hastanelerinde çalıştı.

MESLEKİ HAYATI

2000 yılında hem mesleki tecrübesini daha da artırmak hem de o yıllarda Uzman Doktor açığı olan bir bölgede topluma hizmet verebilmek adına, 1 milyon nüfuslu Mardin Kızıltepe ilçesine gönüllü olarak tayin oldu.

Burada 5 yıl boyunca tek Uzman Hekim olarak çok yoğun bir çalışma hayatı geçirdi. Bölgede hastaların genellikle son raddeye kadar doktora gitmediğinden, birçok komplike ve zorlu operasyonu yapma şansı yakaladı ve mesleki tecrübesini hızlandırdı.

2004 sonlarında ise çok sevdiği Kıbrıs’a geri dönerek kendi kliniğini açtı. 2010 yılında iki ortaklı ilk tüp bebek merkezini açtı. 5 yıl sonra ise Sago IVF Team Tüp Bebek ve Sago Team ekibini kurdu.

ÖZEL TEDAVİ PROTOKOLLERİ

Tüm mesleki hayatı boyunca olduğu gibi, Kıbrıs Sago Team Tüp Bebek çocuk hasretiyle başvuran çiftlere kendinden biri gözüyle baktı.

Her ayrıntıyı çok iyi inceleyen ve değerlendiren Münür Şago, hastayı ve tedaviyi aceleye getirmeyip birebir kişiye özel planlanmış tedavi protokolleri uyguladı.

Başarı oranlarını en üst seviyelerde korumak için hassasiyetle uyguladığı yöntemler yanı sıra, tıp dünyasının en gelişmiş cihazlarını merkezine dahil etmeyi görev edinmiştir.

Bu bağlamda, tüp bebek tedavi başarı oranlarına ciddi etki eden Embriyoskop Plus cihazını Kıbrıs’a ilk getirenlerdendir. Tıp’ın baş döndüren bir hızla gelişmekte olduğunu ve bu değişimleri yakinen takip eden Münür Şago, yeni uygulamalarla sürekli gündeme gelmektedir.

ULUSLARARASI ÜYELİKLER Ve BAŞARILAR

Doktor Münür Şago, European Society of Human Reproduction and Embryology (ESHRE) ve American Society of Reproductive Medicine (ASRM) gibi uluslararası kuruluşlar üyesidir.

Her yıl düzenlenen global kongreler, seminerler ve workshoplara düzenli olarak katılmaktadır.

Özellikle kapalı cerrahi yöntemlerini başarı ile kullanan Doktor Münür Şago, rahimde miyom, endometrium hasarı, rahim darlığı gibi sebeplerden dolayı defalarca başarısız denemesi olan birçok hastaya, histeroskopik ve laparoskopik yöntemlerle kusursuz ameliyatlara imza atıp çocuk sahibi olmaları konusunda başarılı olmuştur.

MÜNÜR ŞAGO ÖZEL HAYATI

Doktor Münür Şago çok aktif bir özel hayat sürmektedir, evli ve bir çocuk babasıdır.

Hayvanlara olan sevgisinden dolayı ailesi ile birlikte bir çiftlik evinde yaşamaktadır. Burada birçok köpek, kuş, tavuk ve ördek beslemektedir.

Kendi organik sebzesini ve meyvesini de vakit buldukça yetiştirmekten zevk alır. Dünya mutfağına olan ilgisinden dolayı ailesine yemek pişirme de onun görevidir.

Yüzme, serbest dalış, zıpkınla ve olta ile balık avlama, snowboard, doğa yürüyüşleri, ot ve mantar toplama hobileri arasındadır. Aynı zamanda bir motosiklet tutkunudur.

SAGO TEAM ÖZEL DANIŞMANI

Kurucusu olduğu Sago Team ekibinin onursal başkanı olmakla birlikte, Münür Şago bu özel oluşumun danışmanlığını sürdürmektedir.

Kadın doğum ve tüp bebek konularındaki tecrübelerini paylaşmayı görev bilen Doktor Şago, Tüp Bebek tedavileri konusundaki birikimlerini Sago Team üzerinden devam ettirmektedir.

Bunlarla da ilgilenebilirsiniz; Başarılarımız, Neden Sago Team?, Tüp Bebek Tedavisi

Blog Son Yazılar

Line

Embriyoskop Plus
Blog

Son Teknoloji Embriyoskop Plus

Tüp bebek tedavisi esnasında yumurta ve spermi döllendiğimiz zaman bu döllenmiş yumurta inkübatör dediğimiz bir…
Kuzey Kıbrıs
Blog
Kuzey Kıbrıs’ta Tüp Bebek Tedavisi
Cinsel Iliski ve Ağri
Blog
Cinsel İlişki ve Ağrı

Ücretsiz Danışmanlık

Line

    Ücretsiz Danışmanlık
    💬 Yardım İster misiniz?
    Merhaba 👋
    Size nasıl yardımcı olabiliriz?