Skip to main content

Yumurta Donasyonu

Yumurta donasyonu işleminde, kendi yumurtanız yoksa yumurta bağışçılarından (yumurta donörü) aldığımız yumurtaları eşinizin spermiyle birleştirip, oluşan embriyoyu sizin rahminize yerleştirerek çocuk sahibi olmanızı sağlıyoruz.

Sago Team Tüp Bebek Merkezimizde yumurta donasyonu işlemine karar vermeden önce bilmeniz gereken en önemli nokta; yumurtanın alındığı yumurta bağışçısıyla ilgili kimlik bilgileri ve sizin kimlik bilgileriniz yasalar doğrultusunda asla paylaşılmaz.

Bundan dolayı ne donör ne de çocuğunuz kesinlikle birbirlerini bilemezler.

Yumurta Donörleri (Bağışçıları)

Yaş faktörü yumurta kalitesi açısından önemli olduğundan Sago Team Tüp Bebek Merkezimizdeki yumurta donörlerimizin yaş aralığı 21-30 yaştır. Donör seçimini etkileyen diğer faktörler:

 • Fiziksel özellikleri
 • Bulaşıcı ve genetik hastalıkları
 • Sosyal durumları
 • Ruhsal sağlıkları
 • Yumurtalık ve yumurta sağlıkları

Her donörün medikal profilini seçiminizde yardımcı olması için kişisel dosyalarında size sunuyoruz.

Kıbrıs’ta bulunan Tüp Bebek Merkezimizde, yumurta donasyonu uygulamasına karar verdiğiniz anda, sizin tedavinize senkronize bir şekilde seçtiğiniz donöre de ilaç tedavisini başlatıyoruz, böylelikle de uygulamada taze yumurta kullanıyoruz. Gerekli görülen bazı durumlarda donmuş yumurta da kullanabiliyoruz.

Kimlere Öneriyoruz?

Yaşınız ilerlemiş ve menopoza girmiş olsanız bile hiçbir olumsuz düşünceye kapılmadan,

Yumurtalıklarınız cerrahi nedenlerden dolayı zarar görmüşse ve yumurta elde edilemiyorsa,

Doğuştan yumurtalıklarınız yoksa veya beklenmedik bir durumdan dolayı yumurtalıklarınız alınmışsa,

Tüp Bebek Merkezimizde yumurta donasyonu işlemini yüksek başarı oranımızla size uygulayarak, çocuk sahibi olmanıza yardımcı oluyoruz.

Süreç

Karar ve Hazırlık Aşaması

Tedaviye karar verdiğiniz anda süreci sizin için hemen başlatıyoruz. Şimdiye kadar yaptırmış olduğunuz tüm test sonuçlarınızı ve iletişim bilgilerinizi ücretsiz WhatsApp hattımızdan veya e-posta yoluyla hemen bize gönderebilirsiniz.

Hasta koordinatörümüz kısa süre içerisinde sizi arayarak, sizinle ve eşinizle ilgili detaylı bilgileri sizden alıyor, böylece dosyanızı oluşturuyoruz.

Sonuçlarınızla birlikte dosyanızı uzman doktorumuz ayrıntılı şekilde inceledikten sonra, uygulanması gereken tedavi yöntemi, ilaç tedavisi ve tedavi süresi ile tüm ayrıntıları hasta koordinatörünüm size bildiriyor.

Yaptırmış olduğunuz tetkiklerinizde eksik testler varsa onları sizden bulunduğunuz şehirde yaptırmanızı ve rahim iç yapınızla ilgili bilgi almak için bir kadın hastalıkları uzmanına muayene olmanızı istiyoruz.

Bu muayene için bizim kendi kliniğimize gelebilir veya bulunduğunuz şehirde, sizin seçtiğiniz ya da bizim yönlendirebileceğimiz bir uzmana gidebilirsiniz. Biz muayene olduğunuz uzmanla iletişim kurarak, durumunuz hakkında bilgi alıyoruz.

Yaptırmış olduğunuz tüm test sonuçlarınız ve vajinal muayeneniz sonrasında uzman doktorumuz durumunuzu değerlendiriyor ve sizin için süreci hemen başlatıyoruz.

Yumurta Donörü (Bağışçısı) Seçimi

Yumurtanın alınacağı donörü, geniş donör ağımızdan, hasta koordinatörümüzün yardımıyla eşinizle birlikte seçebilirsiniz. Size sunulan donör dosyalarında, donörlerle ilgili;

 • Fiziksel özellikler (boy, kilo, cilt rengi, göz ve saç rengi, vücut şekli, yüz tipi gibi)
 • Yaş
 • Eğitim ve mesleki durum
 • Uyruk
 • İlgi alanları ve özel yetenekler

Bunlar dışında donör fotoğrafı, kimlik bilgileri ve adresi yasal olarak alıcılarla kesinlikle paylaşılmamaktadır. Ayrıca donöre de sizin bilgileriniz kesinlikle verilmemektedir.

Donörlerimiz; 21-30 yaş aralığında, genetik, psikolojik ve enfeksiyon hastalıkları açısından detaylı olarak araştırılıp, doğurganlık özelliği ispatlanmış kişiler arasından dikkatle seçilmektedir. Ayrıca düzenli olarak tetkikleri yapılarak sağlık durumları kontrol altında tutulmaktadır.

Sizi tanıdığıma şükürler olsun iyi ki varsınız çocuk yapma şansım hiç yoktu, umudum bitmişti ama Dr. Münür Şago hoca sayesinde ben çocuk sahibi oluyorum hamileyim ???? Kıbrıs'ta bir tane, Kıbrıs'ın en başarılı doktoru çalışan ekibiyle muhteşemler her konuda Münür hocamı anlatmaya kelimeler yetmez ki. Uzmanlığı başarısı iyiliği güler yüzü anlatamıyorum dört dörtlük yaa kelimeler yetmiyor. Rabbim ona her şeyin güzelini nasip etsin???? onu çoooook seviyorum iyi ki var.

B. G.

Merhabalar ben Ayşe Ermin. 1yıl önce tüp bebek tedavisi görüp ikiz kız bebeklerimize hamile kaldım. Doktorumuz Münür Şago Bey ile birlikte hamilelik sürecim çok mutlu ve sağlıklı bir şekilde geçti. Şimdi şuan bebeklerim 06/03/2019 1 yaşında olacaklar????????❤️Doktorumuz Münür Şago beyden ve ekibine çok teşekkür ediyorum herşey çok güzeldi. Doktorum Münür Şago beyden çok memnunum.

Ayşe Ermin

Benim için herşeyden önce “GÜVEN” gelir… Ve çok değerli varlığım bebeğim için çıktığım yolda, doktorum Münür Şago’yu da bu yüzden kendime rehber olarak seçtim. Ona hep güvendim ve hamileliğim boyunca onun yönlendirmeleri ile rahat bir süreç yaşadım. Şükür ki herşey yolunda gitti ve doktorumun da özverisiyle normal doğum yaparak bebeğime kavuştum. Formül basit: Önce doktoruna güven, ayrıntılara takılma ve bebeğine sağlıkla kavuşmak için elinden geleni yap!

H. Ö.

Merhaba, ben Suzan Kasap. Elvin melek bebeğin annesi. O kadar çok zor bir hamilelik geçirdim ki 9 ay boyunca her gün kusma, yemek yememe ve vücudumun rahatsızlıklarından dolayı çok problem yaşadım. Doktorum Münür Beydi eğer o olmasaydı ve bana güven vermeseydi dünyam başıma yıkılabilirdi iyi ki doktorum münür bey ve Sago Team ekibini tercih etmişim onlar sayesinde kendi sağlığıma ve yavrumu kucağıma alabildim herşey için çok teşekkür ederim iyi ki varsınız ♥

Suzan Kasap

Bir annenin en savunmasız ve en hassas dönemleridir hamilelik… Bu durumu üç kez deneyimlemiş biri olarak şunu söyleyebilirim ki Münür Şago bey bu işte mucizeler yaratan bir duayen. Rahatlayıcı konuşmalarıyla bana güven veren tüm doğum serüvenimiz boyunca bir telefonum kadar uzağımda olan doktorum, küçük mucizemin sağlıkla dünyaya gelişlerine yardımcı olduğunuz için size ne kadar teşekkür etsem azdır.

Dervişe Sarcan

İlaç Tedavisi

Menopozdaki Hastalarımız İçin;

Menopoz dönemindeyseniz sürecinizi hemen başlatabiliyoruz. Rahmin iç zarı olan endometriumun kalınlaşması ve embriyo gelişimine uygun hale gelmesi için 10-12 gün süreyle hem oral (ağızdan), hem de vajinal şeklinde Estradiol tablet başlatıyoruz.

Adet Gören Hastalarımız İçin;

Adetiniz düzenizse doğum kontrol hapları adetinizi düzenledikten sonra kontrollerimizi yapıyoruz ve endometriumun kalınlaşıp, embriyo gelişimine uygun hale gelmesi için adetinizin 2. veya 3. günü 10-12 gün süreyle hem oral (ağızdan) hem de vajinal şeklinde Estradiol tablet başlatıyoruz. Buna ek olarak erken yumurtlamayı önlemek için gonadotropin hormonu (GnRH) salınımını düzenlemek için enjeksiyon şeklinde Cetrorelix kullanmanızı istiyoruz. Size başlanan tedavi ile eş zamanlı, eşinizle birlikte karar verdiğiniz kadın donöre de adetinin 2. veya 3. günü yumurta kalite ve sayısını artırmak için uygun tedaviyi başlatıyoruz. Donöre uyguladığımız ilaç tedavi ücretini Sago Tüp Bebek Merkezi olarak biz karşılıyoruz.

Donörden Yumurta Toplanması

10-14 günlük bir ilaç kullanımı sonrasında gerçekleştirilen yumurta toplama işleminden 36 saat önce donöre çatlatma iğnesi uygulayarak, yumurtaların çatlamasını sağlıyoruz. Kısa süreli anestezi altında gerçekleştirilen OPU dediğimiz yumurta toplama işlemiyle donörün yumurtalarını toplayıp laboratuvar ortamına taşıyoruz.

Aynı gün, daha önce eşinizle birlikte seçtiğiniz erkek donörden alınan spermlerle, kadın donörden alınan yumurtaları merkezimizdeki embriyoloji laboratuvarımızda birleştirerek, döllenme sürecini gözlemlemeye başlıyoruz. 24 saat sonra hasta koordinatörümüz oluşan embriyo sayısı ve kalitesi hakkında size bilgi veriyor. Çoğu merkez embriyo transferini 3. günden sonra gerçekleştiriyor. Fakat 3. günden sonra bazen embriyo gelişimi durduğu için, biz işimizi şansa bırakmadan embriyonun 5. gelişim gününü tamamlamasını bekliyoruz.

Sürekli takip ettiğimiz gelişim aşamalarını tamamlayan embriyolardan en sağlıklı ve kaliteli olanları seçerek transfer için hazırlıyoruz.

Embriyo Transferi

Rahminiz gereken gelişim sürecini tamamlamışsa embriyoların transferini gerçekleştiriyoruz. Embriyo transfer işlemi ağrısız bir işlem olup, anestezi uygulamadan 15-20 dakika içerisinde işlemi gerçekleştiriyoruz. Transfer işleminde sizin yalnız veya bir refakatçi eşliğinde merkezimizde bulunmanız gerekiyor.

Hasta koordinatörümüz sizinle önceden iletişime geçerek şehir dışındaysanız, ulaşımınız için uçak biletinizi ayarlıyor. Havaalanından sizi aracımızla karşılayıp, merkezimize ulaştırıyoruz ve işleminizi gerçekleştirip, sizi 2-3 saat dinlendirdikten sonra evinize veya şehrinize gönderiyoruz.

Dileyen hastalarımızı hoteline yerleştirerek, hazır oldukları zaman havaalanına götürüp, yolcu ediyoruz.

Transfer gününden 12 gün sonra kanda gebelik testini bulunduğunuz şehirde yaptırıp, işlem sonucunu öğreniyorsunuz. Gebelik testi yaptırana kadar cinsel ilişkiye girmenizi önermiyoruz.

Yumurta Donasyonu (Yumurta Bağışı) tedavisi, ilk duyduğunuzda size farklı ve uzak gelebilir. Birçok hastamızda bu düşünce yapısıyla karşılaşıyoruz. Şunu unutmamanız gerekir ki uygulamada eşinizin spermleri kullanıldığından eşinizin genetik yapı taşları bebeğe aktarılmaktadır.

Ayrıca eşinizin sperm hücreleri kullanılarak elde edilen embriyolar sizin rahminize yerleştirildiğinden, bebeğiniz sizin kanınızla beslenmekte, sizin hislerinizi hissetmekte ve diğer genetik yapı molekülleri olan size ait RNA taşları kan yoluyla bebeğin yapısına katılmaktadır.

Yumurta Donasyonu (Yumurta bağışı) hazırlık süreci için zamana gerek duyulduğundan, uygulamayı düşündüğünüz zamandan 1 ay önce bizimle irtibata geçmenizi tavsiye ediyoruz. Yumurta donasyonu uygulaması veya diğer tedavi süreçlerimiz ile ilgili aklınıza takılan tüm sorular için bize ulaşabilir, ücretsiz danışma hattımız aracılığıyla hasta koordinatörlerimizden yardım alabilirsiniz.

Bunlarla da ilgilenebilirsiniz; Embriyo DonasyonuSperm DondurmaTüp Bebek Tedavisi

Anti-Mullerian Hormon Testi
Blog

Anti-Mullerian Hormon Testi

Bilmeniz Gerekenler Anti-Mullerian Hormon (AMH) testi günümüzde kısırlık tedavisi sürecinde önemli bir yer tutuyor. Özellikle…
Sigara ve Kısırlık
Blog

Sigara Kısırlığa Neden Olur Mu?

Sigara ve kısırlık arasında bir ilişki vardır ve sigara kullanımı, sağlık açısından birçok riski beraberinde…
Cinsel Iliski ve Ağri
Blog

Cinsel İlişki ve Ağrı

Bazı insanlar cinsel ilişki sırasında ağrı veya rahatsızlık hissedebilirler. Bu sorun, cinsel ilişkinin kalitesini ve…

Blog Son Yazılar

Line

Cinsel Iliski ve Ağri
Blog

Cinsel İlişki ve Ağrı

Bazı insanlar cinsel ilişki sırasında ağrı veya rahatsızlık hissedebilirler. Bu sorun, cinsel ilişkinin kalitesini ve…
Embriyoskop Plus
Blog
Embriyoskop Plus: Yeni Nesil Bir Tüp Bebek Teknolojisi
Anti-Mullerian Hormon Testi
Blog
Anti-Mullerian Hormon Testi

Ücretsiz Danışmanlık

Line

  Ücretsiz Danışmanlık
  💬 Yardım İster misiniz?
  Merhaba 👋
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?